Літо прийде на Львівщину у другій половині травня – синоптики

Травень характеризуватиметься мінливістю погодних умов, а перехід до кліматичного початку літа відбудеться у другій половині місяця, інформують синоптики.

Як повідомляє прес-служба Львівської міської ради з посиланням на Львівський регіональний центр з гідрометеорології, цьогоріч погодні умови травня на території Львівської області характеризуються інтенсивним потеплінням та, одночасно, різким похолоданням, зумовленим надходженням арктичного повітря. Впродовж останніх десяти років середня місячна температура повітря у травні була переважно вищою за норму: + 14 ,1º (норма +13,2º). Перехід середньодобової температури повітря через +15°, що є кліматичним показником початку літа, відбудеться на Львівщині в другій половині травня.

Найбільш характерними небезпечними явищами для травня є грози, зливи, град і шквали та швидке зростання температури повітря, що за відсутності опадів – сприяє підвищенню пожежної небезпеки. В нічні та ранкові години на поверхні ґрунту, а місцями і в повітрі – можливі заморозки, що створюють несприятливі умови для росту та розвитку сільськогосподарських культур в період вегетації, зазначають синоптики.

Очікувана середня температура повітря у травні: на рівнині 14,5º тепла, в горах 12º тепла. Очікувана кількість опадів на рівнині 85 мм, в Карпатах 110 мм.

Найтеплішими з середньою місячною температурою 15º тепла були травні 2007 та 2013 рр., найхолоднішими – травні 2009 та 2015 рр. з середньою температурою повітря 13º тепла. Найсухішим був травень 2011 року (56% норми опадів), а надзвичайно вологим виявився травень 2010 року, з місячною кількістю опадів 217,4 мм (282% кліматичної норми), повідомляють синоптики.

Loading...