Чехія кличе на роботу 5 тисяч українців

Чехія працевлаштує 5 тисяч українців, набираючи фахівців через консульство у Львові.

Задля цього уряд розробив і схвалив пілотний проект спрощеної процедури працевлаштування спеціалістів з України, повідомляє DW.

Чехія щороку спрощуватиме отримання довготермінової робочої візи для 5 тисяч українських висококваліфікованих працівників та робітників середньої технічної ланки.

Згідно з оприлюдненим урядом механізмом, роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду і подає документи в консульську установу. Працівники дипустанови призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

У 10-мільйонній Чехії станом на кінець першого кварталу 2016 року вільними залишаються понад 117 тисяч вакансій. Найболісніше нестачу “робочих рук” відчуває промисловість країни.

У профільному міністерстві уточнюють: найбільший запит на інженерів-будівельників, електротехніків, механіків. Не вистачає працівників ІТ-сфери та медиків, особливо сестринського персоналу.

З огляду на значний вивільнений трудовий ресурс в усіх без винятку регіонах України, урядові пропозиції Чехії є радше позитивним явищем, вважає експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Костянтин Кравчук. У масштабах загальної трудової міграції запропонована Чехією “квота” – це мізер, каже експерт. І у короткій перспективі це не створить жодних економічних проблем, але працівники з офіційними дозволами, як показує практика, зазвичай залишаються у більш заможних країнах на постійно.

У цьому і є найбільша небезпека, вбачає Кравчук. “Держава сплатила за їх освіту. Причому, гідну технічну освіту. Виїхав освічений персонал, податки сплачує в казну іншої країни, соціальні внески теж. Україна ж отримує проблему з наповненням пенсійного фонду”, – зауважує аналітик. Причому, одним підвищенням зарплати кваліфікованого фахівця втримати майже не реально, вважає експерт. “Допоки не буде стабільності і економічного зростання – їхатимуть, легально чи не легально”, – констатує Костянтин Кравчук.

Loading...