Банк “Михайлівський” визнано неплатоспроможним

23 травня Національний банк України відніс ПАТ “Банк Михайлівський” до категорії неплатоспроможних, повідомляє прес-служба НБУ.

Крім того, регулятор викрив банк, раніше визнаний проблемним, у здійсненні фінансових операцій, в результаті яких навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збільшилася з 1,6 до 2,6 мільярдів гривень. Транзакції на суму 1 мільярд гривень були здійснені протягом одного дня.

“За результатами перевірки Національний банк планує звернутися до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів у обсязі 1 мільярд гривень, що з’явилася 20 травня 2016 року, оскаржуватиметься”, – йдеться в повідомленні НБУ, пише DT.ua.

Нацбанк нагадав, що “Михайлівський” був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року у зв’язку з ризиковою діяльністю, після чого НБУ вів роботу з акціонером і менеджментом щодо врегулювання ситуації.

Проте 20 травня банк заявив, що з технічних причин у ньому не працює система “операційний день банку”, що унеможливило доступ до куратора операційним даними.

“Система запрацювала тільки пізно ввечері 20 травня. Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізосіб з рахунків фінансової компанії, пов’язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на ФГВФО з 1,6 до 2,6 мільярдів гривень”, – прокоментувала ситуацію заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

У НБУ нагадали, що при виявленні вищезгаданих операцій в проблемному банку регулятор за законом зобов’язаний прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним.

Разом з тим, як наголошується в повідомленні, 23 травня “Михайлівський” запровадив обмеження на зняття готівки з банківських карт, а менеджмент банку протягом дня чинив опір куратору НБУ в доступі до інформації, тому рішення про визнання “Михайлівського” неплатоспроможним було прийнято тільки ввечері.

Банк “Михайлівський” зареєстровано 14 червня 2013 року. Єдиним його акціонером є компанія “Екосіпан”, основний учасник якої – Віктор Поліщук. Станом на 1 квітня 2016 року банк “Михайлівський” займав 71-е місце за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) з 109 діючих банків.

Напередодні у банку повідомили, що з 19 травня голова правління банку “Михайлівський” Ігор Дорошенко покинув свою посаду. У той же час в “Платинум Банку” повідомили про те, що з 23 травня Дорошенко призначений головним виконавчим директором холдингу PT Platinum Public Ltd. (Кіпр), якому належить 100% акцій фінустанови.

Раніше на минулому тижні НБУ визнав “Фідобанк” неплатоспроможним через проблеми з ліквідністю. Примітно, що за кілька днів до цього “Фідобанк” заявив про “тимчасові труднощі зі своєчасним виконанням операцій клієнтів через проблеми з ліквідністю”, а також пояснив проблеми з платежами різким одномоментним відтоком коштів з рахунків клієнтів за добу на тлі, в тому числі, інформаційного тиску на клієнтів.

Loading...