20 травня – спогад явлення на небі Хреста Господнього в Єрусалимі

У твердження святого Православ’я Господь явив у небі над Єрусалимом зображення Хреста, що сяяло світлом, яскравішим за сонячне. Це дивне знамення сталося 7 травня 351 року о третій годині ранку і привело багатьох до істинної віри.

Після смерті першого християнського благовірного імператора Костянтина Великого імператорський престол посів його син Констанцій, який ухилився в єресь Арія, який заперечував єдиносутність Сина Божого з Отцем.

У твердження святого Православ’я Господь явив у Єрусалимі дивне знамення. У дні Святої П’ятидесятниці, 7 травня 351 року, о третій годині ранку на небі з’явилося зображення рівнокінцевого Хреста Господнього, що сяяло світлом, перевершуючим світло сонця. Свідком був весь народ, вражений великим жахом та подивом.

Явлення знамення Хреста почалося над святою Голгофською горою, де був розп’ятий Господь, і досягало гори Оливної. Знамення переливалося всіма кольорами веселки і привернуло до себе погляди всіх людей.

Про чудесне явлення знамення Хреста Святійший Патріарх Кирил Єрусалимський сповістив посланням імператора Констанція, вмовляв його звернутися до православної віри.

Історик Давньої Церкви Созомен свідчить, що через це явлення Святого Хреста багато з юдеїв та геллен прийшли до істинної віри – покаялись Христу Богові і прийняли Святе Хрещення.
 

Loading...