У Львові вшанували В’ячеслава Чорновола

У Львові сьогодні, 25 березня, у день його трагічної загибелі  біля пам’ятника Героєві України Вячеславу Чорноволу відбулося віче і покладання квітів за участі керівників області, міста Львова, представників громадських організацій та учнів школи, яка носить ім’я В’ячеслава.

У своєму виступі голова Львівської ОДА Олег Синютка  наголосив, що В’ячеслав Чорновіл «у першу чергу це символ України».

“На моє глибоке переконання, загибель В’ячеслава Чорновола не сталася випадково. Влада, яка орієнтувалася на Росію і втягувала Україну в російське ярмо, мала за мету знищити людину, яка не піддалася ні на які спокуси,  людину, яка була честю і совістю”, – зазначив Олег Синютка.

Він також вручив учням школи імені В’ячеслава Чорновола книги патріотичного змісту.

Довідка. В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х— 90-х років. У 1990-92 рр. — голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.

Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р. З жовтня 1991 — Гетьман українського козацтва.  З 1992 р. і до смерті — голова Народного Руху України. З 1995 року член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Герой України.

25 березня 1999 року Вячеслав Чорновіл загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль—Золотоноша. Автомобіль Чорновола врізався в «КамАЗ» з причепом, який розвертався посеред шосе. В. Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Самі обставини дуже загадкові: видимість в той день була нормальна, отже водій Чорновола повинен був побачити вантажівку, що стояла посеред дороги.

 

Loading...