Сьогодні у Львові Марія Музичук розпочне матч за шахову корону світу білими фігурами

1 березня у Львівському театрі опери та балету відбулася урочиста церемонія відкриття матчу за звання чемпіонки світу з шахів, під час якого за золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу, українка Марія Музичук, та китаянка Хоу Іфань.

На церемонію відкриття прибули близько тисячі осіб.

Зокрема, Хоу Іфань та Марія Музичук зі своїми командами, представники ФІДЕ, Федерації шахів України, відомі українські гросмейстери, а також діти зі Львова та області, що займаються шахами.

Під час відкриття відбулося жеребкування, згідного якого білими фігурами гратиме Марія Музичук, а чорними Хоу Іфань.

Чемпіонат світу з шахів серед жінок розпочнеться о 15.00 2 березня у львівському Палаці Потоцьких.

Як повідомили у Львівській міській раді, перший хід у грі зробить міський голова Львова Андрій Садовий. Усі 10 партій матчу відбудуться у Палаці Потоцьких.

За правилами ФІДЕ глядачам заборонено перебувати у приміщенні, де безпосередньо змагаються шахістки. Тому гості матимуть можливість переглядати матч у сусідній залі у режимі он-лайн. Загалом переглядати матч в Палаці Потоцьких зможуть близько 60 осіб одночасно.

На змаганні працюватимуть 2 студії коментаторів – україномовна та англомовна.

Коментаторами стали львівські шахісти Михайло Олексієнко, Віта Криворучко, Неллі Алексанян, Марта Літинська та Адріан Михальчишин. Вони відповідають всім вимогам для коментаторів, головні з яких – відмінне знання української та англійської мов, розуміння гри у шахи на професійному рівні та досвід участі у міжнародних шахових турнірах.

Матч за світову шахову корону триватиме у Львові до 18 березня.

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тис. євро, розподіляється таким чином: 60% переможниці та 40% – гравчині, що програла після 10 основних партій; якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.

Loading...