Сьогодні – професійне свято синоптиків

Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною федерацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а також задля поглиблення розуміння значущості такої праці.

Сама ВМО була заснована в 1950 році в якості компетентного органу ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. Штаб-квартира ВМО знаходиться в Женеві (Швейцарія). Вищим органом організації є Всесвітній метеорологічний конгрес. Відомо, що погода, клімат, природні явища і коловорот води не визначаються національними кордонами, а тому міжнародне співробітництво в глобальному масштабі має надзвичайно важливе значення для розвитку метеорології та гідрології, а також для отримання зиску від їхнього застосування. ВМО забезпечує основу для такого міжнародного співробітництва.

До складу ВМО входить 185 країн, зокрема й Україна, яка представлена Українським Гідрометцентром. Як відомо, Українська метеорологічна служба була створена ще в 1921 році. Загалом в Україні працює понад 4 тисячі професійних метеорологів, які, крім сьогоднішнього Всесвітнього дня метеорології, відзначають власне професійне свято 19 листопада. Слоган цьогорічного Всесвітнього дня метеорології – «Спекотніше, посушливіше, вологіше. Обличчям до майбутнього». ВМО привертає увагу світової спільноти до проблем, які очікуватимуть на людство в не такому вже й далекому майбутньому. Всі ці проблеми пов’язані зі зміною клімату.

За матеріалами Укрінформ

Loading...