Прокуратура виявила порушення у діяльності психіатричних закладів Львівщини

Прокурорські перевірки психіатричних закладів Львівської області   засвідчили про наявність у їх роботі порушень вимог законодавства.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Як зазначається у повідомленні, зокрема, вивченням матеріалів медичної документації хворих, які перебувають на обліку у лікаря-психіатра і до яких застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги, встановлено відсутність рішення суду та висновків комісії лікарів-психіатрів про необхідність продовження такого лікування. Також продовжують лікуватись окремі хворі, незважаючи на наявність висновків комісії лікарів-психіатрів про необхідність припинення надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Виявлені непоодинокі порушення вимог законодавства, що регламентує забезпечення хворим  належних матеріально-побутових умов утримання, вимог санітарії та гігієни, а також дотримання їх прав. Не відповідає вимогам Закону стан медикаментозного забезпечення хворих та їх харчування.

Поряд з цим, внаслідок неналежного виконання посадовими особами комунального закладу «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» своїх обов’язків, при госпіталізації особи до психіатричного закладу з посиленим наглядом призвело до його втечі. За вказаним фактом Львівською місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367  КК України (службова недбалість).

Загалом, в поточному році в окресленій сфері прокурорами внесено 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду 2 з яких, 3 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, зареєстровано 2 кримінальні провадження.

 

 

Loading...