На Львівщині жоден суддя і чиновник не був звільнений в процесі люстрації

Жоден суддя на Львівщині не звільнений з посади відповідно до Закону «Про очищення влади». Всі подали заяви, що вони не підпадають під закон про очищення влади.

Про це сьогодні, 14 березня, під час прес-конференції на тему: «Як відбувається люстрація на Львівщині: проблеми та шляхи вирішення» повідомила заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області  Марія Коник.

Вона зазначила, що лише в одному випадку суддя Львівського апеляційного адміністративного суду не пройшов майнової люстрації та звернувся до суду. І  суд виніс рішення на користь судді, визнав протиправними дії фіскальної служби і зобов’язав провести повторну перевірку.

За її словами, з 1 грудня 2014 до 1 грудня 2015 відбувалася перевірка суддів. А з червня минулого року до закінчення цього року перевіряють працівників апарату суду.

«Було розпочато перевірку щодо 396 суддів місцевих та апеляційних судів Львівської області. І на сьогодні тільки щодо 18 осіб вона ще не завершилася,  через те, що ще не надійшли відповіді з Міністерства внутрішніх справ або з СБУ», – зазначила Марія Коник.

За її словами, під час перевірки траплялися випадки, коли новий працівник, який ніколи не працював у суді, подавав свою «порожню» декларацію, а фіскальна служба надавала інформацію, що відомості недостовірні.

– Мабуть, у фіскальної служби застаріла інформація. Тому що виявлялося, що це майно вже кілька років не належить цій особі. І таких випадків було дуже багато, – каже Марія Коник.

У свою чергу, заступник керівника громадської організації «Народна самооборона Львівщини», депутат Львівської міської ради  Юрій Мартинюк  зазначив, що люстрація проходить «нібито, за законом, але формально».

«За статистикою 90 відсотків осіб, які б мали бути перевірені, вже перевірені і жодної особи немає, яка би підпадала під дію цього закону. Ми маємо ідилію – можна зараз брати всіх чиновників Львівської області, розставляти на вищі посади, тому що впродовж усіх 25 років у Львівській області були найкращі кадри, які не були пов’язані ані з комуністичним режимом, ані з КДБ, ані з Партією регіонів, не брали хабарів, чесно заробили все своє майно. Жоден суддя, який виносив рішення щодо заборони мирних акцій протесту, – не покараний. Жоден суддя, який виносив рішення щодо активістів, не поніс відповідальності», – зазначив Юрій Мартинюк.

За його словами, всі одинадцять одіозних чиновників уряду Януковича, які працювали у Львівській області, звільнені з попередніх посад, але частина з них зараз має аналогічні посади в інших областях або в інших структурах.

За словами начальника відділу кадрової роботи та з питань державної служби Львівської ОДА Ігоря Гарматія, у Львівській області була лише одна особа, яка підпадала під дію Закону «Про очищення влади», вона займала посаду голови РДА і її треба було звільнити впродовж десяти днів. Але вона вже давно написала заяву на звільнення за власним бажанням.

«На даний час в апараті обласної державної адміністрації  проводиться перевірка щодо 145 діючих чиновників. Ще не завершена перевірка щодо 19 осіб. За цей час немає жодного чиновника, який би не пройшов люстрації», – зазначив Гарматій.

 

 

Loading...