На Львівщині зареєстровано майже 12 тисяч переселенців зі Сходу і Криму

Більше ніж половину серед зареєстрованих внутрішніх переселенців на Львівщині складають дорослі.

Про це розповіла радниця з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соцполітики України Оксана Яковець, повідомляють Варіанти.

«Сьогодні у Львівській області зареєстровано 11 644 внутрішньо переміщених осіб, серед них сім тисяч дорослих. Але ця цифра не є остаточною, адже далеко не всі хочуть ставати на облік», – зауважила Оксана Яковець.

Проте щомісячні соцвиплати від держави отримують 10 500 переселенців, адже якщо працездатна особа не влаштовується впродовж двох місяців офіційно на роботу, грошову допомогу їй припиняють виплачувати.

«Допомога може бути припинена тоді, коли людина виїхала з Львівщини, а також коли працездатна людина впродовж двох місяців не влаштувалась офіційно на роботу. В останньому випадку допомога спочатку зменшується у розмірі, а ще через два місяці її припиняють нараховувати взагалі. Навіть якщо особа почне працювати, скажімо, на шостому місяці перебування в області, все одно соцвиплати для неї уже не передбачено», – наголосила Оксана Яковець.

Фінансово держава підтримує внутрішньо переміщених осіб упродовж півроку. І кошти, які отримують переселенці, виділяють не з місцевого бюджету, а державного.

Відтак щомісяця кожна працездатна особа отримує 442 гривні допомоги, а непрацездатні особи, зокрема діти, пенсіонери й інваліди, отримують по 884 гривні. Втім сумарно розмір соцвиплат не може перевищувати 2400 гривень на родину в місяць.

 

Loading...