На крісло гепрокурора мітять шість претендентів

Після того як Верховна Рада дала згоду на звільнення з посади Віктора Шокіна, актуальності набуло питання: хто його замінить. Імен претендентів називається чимало. Серед них були і «реформатори» Давід Сакварелідзе та Віталій Касько. Однак, після звільнення першого за «грубе порушення правил прокурорської етики, втручання в непередбаченому законодавством порядку в службову діяльність іншого прокурора» та  звинувачення другого у заволодінні «шляхом вчинення шахрайства у 2010-2014 роках квартирою в Києві» стало зрозумілим: існуюча система ці дві кандидатури ніколи не прийме. 

Натомість актуальними лишається шість кандидатур.

Юрій Столярчук. Працював в прокуратурі з 1987 по 2004 рік. З 2004 по 2014 був на пенсії. У липні 2014 року поновився в прокуратурі на посаді начальника головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України. У лютому 2015 року призначений першим заступником начальника головного слідчого управління Генеральної прокуратури України. З квітня 2015 – заступник генерального прокурора України.

Версію про те, що Адміністрація Президента хоче бачити генпрокурором саме Юрія Столярчука, оприлюднив народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

«Ключова теза – саме Столярчук розслідував справу Гонгадзе. Оскільки похорон Гонгадзе сколихнув країну, то цей факт по повній використовують для розкрутки Столярчука!» – вважає Лещенко.

Про зацікавленість Банкової в кандидатуря  говорив інший депутат цієї ж  фракції  – Мустафа Найем.

Сергій Горбатюк. Має 20-річний досвід роботи в прокуратурі. З грудня 2014 року призначений заступником начальника головного слідчого управління – начальником управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. За призначення Горбатюка генпрокурором виступає низка політиків і громадських активістів. Розглянути кандидатуру Сергія Горбатюка на посаду генпрокурора України пропонують Мустафа Найєм і Сергій Лещенко.

Вибір сімей Небесної сотні підтримала і їхній адвокат Євгенія Закревська. 9 березня на сайті Президента була розташована петиція про призначення Сергія Горбатюка генеральним прокурором.

Горбатюк заявив, що готовий очолити ГПУ. Про це він сказав у ефірі «112 Україна».

Павло Жебрівський. Має юридичну освіту. З січня 2015 року обіймав посаду начальника управління Генпрокуратури з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище. З липня 2015 року очолює Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію.

Про високі шанси на призначення Жебрівського говорив і Карл Волох: «Він з системи, до того ж, не зовсім заплямований, і президент йому довіряє…».

Юрій Луценко. Не має юридичної освіти та досвіду роботи в прокуратурі. Разом з тим, як повідомляв Мустафа Найем, в БПП обговорювали можливість того, що Луценко може стати новим Генпрокурором. Цю версію підтвердив Єгор Соболєв.

Наталія Севостьянова. Не має досвіду роботи в прокуратурі. З січня 2015 року – перший заступник міністра юстиції України.  На посаду генерального прокурора  Севостьянову  пропонує фракція «Народного фронту» у ВР. Про це журналістам повідомив Сергій Лещенко.

Юрій Севрук. У прокуратурі працює з 1997 року, з липня 2015 – перший заступник Генерального прокурора України. Керівник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін впевнений, що  Севрук – найкраща кандидатура для нинішньої влади.

На початку березня Юрій Севрук дав інтерв’ю Інтерфаксу, де підтверджує свої прокурорські амбіції: «Що стосується мене і моїх амбіцій – тут питання складне. Кажуть, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Ну, в даний момент я виконую обов’язки генпрокурора, так що знаю, що це таке».

Оскільки після відставки Шокіна Севрук, як перший заступник, виконуватиме його обов`язки, це дає підстави експертам прогнозувати, що  саме він керуватиме Генпрокураторую і надалі в якості т.в.о.

*  *  *

Цілком можливо, що в ході домовленостей по новому складу уряду посада генерального прокурора фігуруватиме як один з аргументів у задоволенні кадрових амбіцій фракцій-учасників нової (чи існуючої) коаліції. Тож можна очікувати появи на небосхилі Генеральної прокуратури і нових імен.

За матеріалами Укрінформ

Loading...