МВС пропонує платний супровід російських вантажівок – перевізники

Міністерство внутрішніх справ України пропонує російським перевізникам платний супровід вантажних автотранспортних засобів через територію України у розмірі 1170 грн, яке здійснюватиметься силами Дорожньо-патрульної служби міністерства, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу російської Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП).

”Є можливість замовити супровід транспортних засобів російських перевізників на території України силами Дорожньо-патрульної служби МВС України”, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що вартість супроводу одного транспортного засобу на території України від пункту в`їзду до пункту виїзду, незалежно від кількості областей, по яких проходить маршрут, становить 1170 гривень.

У прес-службі Міністерства інфраструктури України повідомили, що транзитний вантажний транспорт, який курсує через територію України, може замовити супровід спеціалізованими автомобілями Національної поліції на пунктах пропуску державного кордону, звернувшись до митників або прикордонників.

Як повідомлялося, 11 лютого громадські активісти у 10 областях України розпочали безстрокову акцію щодо недопущення виїзду з України в напрямку міжнародних кордонів вантажних автомобілів з номерами російської реєстрації.

У відповідь на дії активістів 14 лютого російський уряд заборонив транзит українських вантажівок по своїй території. У свою чергу, Кабінет Міністрів України від 15 лютого ухвалив дзеркальні заходи і тимчасово призупинив дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації.

Пізніше, після проведення двосторонніх переговорів, з 25 лютого Україна і Росія розблокували руху транзитних вантажоперевезень на своїх територіях. Проте активісти заявили, що продовжать блокування руху російських вантажівок, незважаючи на ці домовленості. Зокрема, про це заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Раніше Національна поліція України визначила транзитні маршрути для проїзду вантажних автомобілів з Російської Федерації. Так, маршрути передбачають рух з/до Росії через два пункти пропуску у Сумській і Харківській областях.

Передбачені також чотири маршрути через Білорусь, чотири – через Польщу, чотири – через Молдову, два – через Румунію, і по одному – через Словаччину та Угорщину.

Loading...