Львівська облрада закликала уряд заборонити транзит російських фур територією України

Депутати Львівської облради ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з вимогою скасування рішення уряду про відновлення транзиту російського транспорту територією.

Як повідомили у прес-службі Львівської обласної ради, за таке рішення 15 березня проголосувало 45 депутатів на сесії обласної ради.

Обласні депутати зазначають, що у зв’язку із несприйняттям громадянами України дій уряду Яценюка щодо відновлення транзиту російського вантажного автотранспорту, громадські активісти Львівщини з 26 лютого продовжили протестні акції з блокування проїзду російських вантажних автомобілів територією області.

«Заборона транзиту вантажного транспорту держави-агресора мала б відбутися на державному рівні спеціальним рішенням Кабінету міністрів України. Неприпустимо, що чинна влада дозволяє російському бізнесу користуватися українською транспортною інфраструктурою. Поки Росія продовжує військову агресію проти України, вбиває українських військових, наша влада дозволяє агресору заробляти на вітчизняній економіці. Бездіяльність влади в питанні запровадження дієвих санкцій проти путінської Росії підриває довіру західних союзників до намірів України реально протистояти агресору, а також їхнє бажання продовжувати свої санкції проти Російської Федерації. Такими діями центральна влада України вкотре демонструє пріоритет бізнесу над національними інтересами», – йдеться у зверненні.
Також депутати наголошують, що «цілком неприйнятною є позиція керівника МВС Арсена Авакова забезпечувати силами Національної гвардії України та інших структур МВС України супровід проходження російських фур нашою територією».

«Окрім супроводу, абсолютно неприйнятним є перешкоджання працівниками поліції проведенню протестних акцій громадян. Є всі підстави вважати, що представники поліції спеціально нагнітають ситуацію на дорозі, не реагують на водіїв вантажних автомобілів, які свідомо перекривають дорогу, не складають жодних протоколів про вчинення правопорушення, не ідентифікують осіб, які погрожують активістам та завдають їм тілесних пошкоджень. Є випадки, коли працівники поліції, виштовхуючи на узбіччя дороги активістів, активно допомагали особам спортивної зовнішності, котрі стояли на захисті російських авто перевізників», – зазначається у зверненні.

Також депутати наголошують, що «кожна пропущена українськими дорогами російська фура – це фактично новий удар у бік українських бійців» і на «недопустимості перешкоджання працівниками правоохоронних органів проведенню протестних акцій з блокування руху російського вантажного транспорту територією України».

Як повідомлялося, з 25 лютого Україна і Росія розблокували транзитні вантажоперевезення своїми територіями, які були заблоковані з другої половини лютого.

 

Loading...