Чеські компанії мають намір прийняти на роботу 5 тисяч українців

Чеські компанії мають намір прийняти на роботу 5 тисяч українців.

Як передає Радіо Прага, пропозиція на розширення проекту із залучення українських робітників нині проходить процедуру внесення поправок. Поки що цей проект, який стартував у листопаді 2015 року, стосувався лише фахівців з вищою освітою. Нині в нього будуть включені й люди з нижчою кваліфікацією.

«Приймати на роботу українців, по суті, вже стає необхідністю, оскільки без них багато які фірми почнуть банкрутувати, оскільки будуть не в змозі виконувати замовлення. Є вже навіть перші сигнали, які говорять про те, що їм доведеться перенести виробництво до країн, де буде простіше знайти співробітників», – відзначає віце-президент Економічної палати ЧР Ірена Бартоньова Палкова.

За останніми доступними статистичними даними Управління з працевлаштування, наприкінці 2014 року в Чехії було працевлаштовано 35 тисяч українців із 65 тисяч іноземців, які прибули в Чехію з країн, що не входять до складу ЄС.

З опитування, проведеного Економічною палатою, випливає, що 37% компаній готові прийняти на роботу іноземців, які не розмовляють чеською мовою. Стосовно українців це обмеження, завдяки культурній близькості, значно нижче.

Loading...