Біля Львова знешкодили 500-кілограмову авіабомбу часів війни у бойовому стані

У передмісті Львова,  поблизу автотраси та двох населених пунктів, 10 березня виявили 500-кілограмову  авіаційну бомбу часів Другої світової війни.

Як повідомили у прес-центрі Головного управління ДСНС у Львівській області, боєприпас виявили лісники під час проведення розчистки насаджень лісу поблизу автомобільної траси Львів – Самбір, неподалік від населених пунктів  Оброшино та Лапаївка Пустомитівського району.

До приїзду рятувальників працівники поліції обгородили місце знахідки, виставили охорону та   припинили рух транспорту на даному відрізку  дороги.

Фахівці ДСНС по прибуттю на місце події здійснили огляд боєприпасу та встановили, що це авіаційна бомба SD-500 німецького виробництва часів Другої світової війни.

Авіабомба перебувала у бойовому стані та становила серйозну загрозу, адже поблизу місця виявлення боєприпасу розташовані населені пункти Лапаївка та Оброшино і проходить автомобільна траса. Радіус розльоту частин авіабомби, при можливому вибуху, становив би близько півтора кілометра.

Враховуючи вкрай незадовільний стан авіабомби та загрозу вибуху  при її  транспортуванні, піротехніки вирішили знешкодити її безпосередньо на місці знахідки. Для цього екскаватором було вирито кількаметрову траншею в якій сапери о 18.00 провели знешкодження боєприпасу.

 

Loading...