Захисники скверу Св. Юра підписали мирову угоду з Львівською міськрадою

ГІ «Врятуй сквер Св. Юра» підписала мирову угоду із Львівською міською радою. Таким чином уже 3 грудня у сквері відновлять роботи.

Учасник ініціативи Андрій Біляєв розповів, що мирова угода стосується судового позову від активістки Марти Коновал до Львівської міськради, виконавчого комітету ради і Держархбудконтролю України,  інформує ZIK.

«У пунктах угоди прописано, щоб у найближчий час сквер повернули у перелік скверів Галицького району міста. Згідно із документом, також буде чітко зафіксовано його межі. В угоді йдеться і про необхідність проведення якісної реконструкції скверу. Найближчим часом створять робочу групу, до складу якої увійдуть і представники громадськості. Вона визначить формат реконструкції», – повідомив учасник ініціативи Андрій Біляєв.

Активіст наголосив, що угода дає можливість максимально зберегти сквер, відновити його і привести у нормальний вигляд.

А. Біляєв пояснив, чому активісти погодились на такі умови: «Ще у травні ми заявили, що погоджуємося на компромісний варіант від Львівської міськради. Його суть – у влаштуванні цього проїзду. Тоді передбачалося, що він буде для епізодичного проїзду, а тепер – лише для тролейбусів. Послідовно і правильно триматися цієї лінії, на яку ми погодилися. На жаль, не вдалося знайти рішення, яке б задовольняло усі сторони і повернуло рух громадського транспорту на площу перед собором. Ми розуміємо, що повинні йти на компроміси, щоб врахувати інтереси усіх мешканців міста, аби вони мали можливість добиратися громадським транспортом у центр міста».

Активіст Антон Савіді наголосив, що мирова угода – це юридичний документ. Ним гарантується виконання обіцянок міської ради.

Начальник юридичного управління міської ради Гелена Пайонкевич повідомила, що ще до підписання угоди ЛМР почала виконувати її умови: «Вчора на сайті були опубліковані усі документи щодо реконструкції і ремонту площі, як цього вимагала громадськість. Ми підписали цей документ, щоб усі сторони його виконали і досягли найкращого результату».

Зазначимо, це не єдиний судовий позов на міськраду через сквер Св. Юра. Таких є ще два. У мерії планують підписати мирові угоди з усіма позивачами.

Директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза розповів, що після підписання угоди з ГІ «Врятуй сквер Св. Юра», ремонтники можуть приступити до виконання робіт.

«Ми хочемо зробити дорогу, по якій буде їздити виключно громадський транспорт. Відсьогодні «Зелений Львів», а потім компанія «Онур» приступлять до виконання робіт. Думаю протягом двох-двох з половиною тижнів виконаємо ці роботи і відновимо рух громадського транспорту. Йдеться про будівництво дороги і прокладання контактної мережі», – повідомив О. Береза.

Як повідомлялося, 3 грудня у Львові планують відновити роботи на площі Святого Юра. Тут закінчать облаштовувати дорогу та зріжуть ще шість-сім дерев. По дорозі курсуватиме лише громадський транспорт (тролейбуси). Буде також відкоригована дорожня мережа на вул. Бандери і Устияновича.

Крім того, на сайті міської ради відтепер будуть опубліковані всі документи щодо цих робіт, остаточний проект, кошторисна документація, висновки експертів щодо дороги.

У ЛМР запевняли, що у сквері св. Юра зріжуть лише аварійні дерева. Однак 12 листопада від самого ранку до скверу на пл. Св. Юра прибули працівники ЛКП «Зелений Львів» із спеціальною технікою, де дочекавшись відповідальних осіб Львівської міськради, розпочали зрізання дерев.

Loading...