З нового року замість паспортів видаватимуть ID-картки

Президент Петро Порошенко розповів, що новий пластиковий паспорт коштуватиме для держави в межах 160 гривень без ПДВ. Про це він заявив у понеділок на поліграфкомбінаті “Україна”, який виготовлятиме ID-картки.

Порошенко вважає початок виготовлення цих карток “справжньою революцією”.

“Це останнє “Прощавай” Радянському Союзу і радянському паспорту”, – сказав президент.

За його словами, перехід на пластикові паспорти дозволить здійснити перехід до електронної держави і електронного урядування, інформує УП.

На ID-картки можуть записати медичні дані, податкову інформацію, ідентифікаційний код та, якщо парламент ухвалить відповідні зміни, за ним можна буде користуватись електронним підписом.

“Багато років нас годували тим, що держава не може цього робити (випускати пластикові паспорти – ред.) Що це мають бути приватні компанії, і що потрібні величезні державні ресурси. Тепер ми кажемо, що це (ID-картка – ред.) має коштувати в межах 100-160 гривень без ПДВ (разом з ПДВ – 192 грн – ред.)”, – заявив Порошенко.

Він повідомив, що ПК “Україна” разом із прикордонною службою можуть забезпечити випуск до “45 тисяч ID-карток на добу”.

Українцям ID-картки будуть видавати з 1 січня 2016 року. “З 1 січня 2016 року ми запроваджуємо нові ID-картки. Тому для цього ми плануємо створити національну систему ідентифікації. Мета – це побудова нової системи ідентифікації, забезпечення національної безпеки. Картки видаватимуть з 14 років”, – сказав на засіданні уряду виконувач обов’язків голови Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

Соколюк розповів, що внутрішні паспорти оформлюватимуться за тим самим принципом, що і закордонні біометричні паспорти.

“Громадяни на сьогодні мають право оформлювати закордонний паспорт у будь-якому відділенні Державної міграційної служби. З 1 січня ми це переносимо і на внутрішній паспорт. На сьогодні система видає біометричні паспорти для виїзду за кордон. Ця ж система буде використовуватись для внутрішніх паспортів з 1 січня”, – зазначив він, пише espreso.tv.

В. о. голови ДМС пояснив, що нова система ідентифікації ототожнюватиме особистість із персональними даними, фото, біометричними даними, а громадяни отримують сучасні захищені документи.

Соколюк також додав, що документи можна буде оформити через портал ДМС та єдиний державний портал адміністративних послуг.

Loading...