Єврокомісія вирішила дати Україні безвізовий режим

 

Безвізовий режим для України почне діяти через кілька місяців після того, як Єврокомісія підготує законодавчі ініціативи щодо реалізації проекту. Про це повідомив єврокомісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос на прес-конференції в Брюсселі.

Єврокомісія запропонує на розгляд Європарламенту та Європейської Ради законодавчі ініціативи щодо введення безвізового режиму на початку 2016 року, зазначив він, пише УНІАН.

“Беручи до уваги загальні відносини між Україною та ЄС, Європейська комісія внесе на початку 2016 року на розгляд Європейської ради та Європейського парламенту законодавчі пропозиції для внесення змін у відповідний регламент, який стосується візових вимог для громадян країн, що не входять в ЄС. Відповідно, громадяни України-власники біометричних паспортів не підпадатимуть під візові вимоги для здійснення короткострокових поїздок до країн Шенгенської зони”, – сказав Аврамопулос.

Як повідомляє Європейська правда, після цього, єврокомісар зазначив, що до остаточного ухвалення рішення про скасування віз пройде кілька місяців.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи можливе ухвалення рішення до літа, він зазначив, що процес ухвалення рішення займе від трьох до семи місяців. “Кілька місяців. Від трьох до семи місяців. Це залежить від прогресу”, – підкреслив він.

Однак, Європейська комісія висунула Україні п’ять додаткових вимог для введення безвізового режиму з Європейським Союзом.

Так, у Єврокомісії вважають, що Національне антикорупційне бюро не може повноцінно функціонувати без Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Також Єврокомісія рекомендує удосконалити законодавство з питань роботи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури, щоб забезпечити прозорість і незалежність призначення і звільнення керівників цих відомств.

Єврокомісія відзначає “прогрес у запуску ще одного антикорупційного відомства” – Нацагентства із запобігання корупції. Разом з тим, наголошується, що закони про арешт і спецконфіскацію майна корупціонерів, які Верховна Рада ухвалила 9 листопада, “суттєво обмежують роботу Агентства з розшуку та управління активами”.

На закінчення пункту 2.3.1.3 “Запобігання та боротьба з корупцією” Єврокомісія рекомендує:

  1. До кінця першого кварталу 2016 року повністю запустити роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури;
  2. До кінця першого кварталу 2016 року забезпечити незалежну роботу Антикорупційної прокуратури, в тому числі шляхом внесення змін до закону “Про прокуратуру”, які б гарантували незалежність відбору та звільнення керівництва відомства;
  3. До кінця першого кварталу 2016 року запустити роботу Нацагентства із запобігання корупції;
  4. Ухвалити (змінити – ред.) законодавство у сфері арешту і спецконфіскації;
  5. Передбачити у державному бюджеті кошти на нормальне функціонування антикорупційних органів, у тому числі Антикорупційного бюро.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія 18 грудня остаточно прийняла шостий звіт з виконання Україною вимог плану дій візової лібералізації.

 

Loading...