У Львові встановили перший велосипедний світлофор

8 грудня у Львові на перехресті вулиць Мельника-Коновальця встановили перший у місті велосипедний світлофор.

Він тут необхідний через велосипедну контр-смугу, рух якої йде назустріч односторонньому руху автомобілів. Відтак велосипедисти, виїжджаючи на перехрестя, не мали орієнтирів для руху.

«На тій частині Коновальця, де немає трамвайних колій, йде велосипедна контр-смуга, тобто рух велосипедистів йде проти руху автомобілістів. Для автомобілів це смуга одностороннього руху, тож у них потреби в світлофорі на перехресті немає. Натомість велосипедисти їдуть в протилежному напрямку. Коли вони під’їжджають на перехрестя, то не мають жодних засобів регулювання, на які б мали орієнтуватись. Для цього ми і встановлюємо там велосипедний світлофор», – пояснив радник міського голови Львова з питань вело інфраструктури Олег Шмід, пише zaxid.net.

Зазначимо, що у міськраді планували встановити перший велосипедний світлофор до середин листопада. Проте за словами Олега Шміда, процедура вкладання договорів та підписання угод трохи затягнулась. Вартість встановленого велосвітлофора 25 000 гривень.

Додамо, що велосипедний світлофор після прокладання велодоріжки мають встановити на перехресті вулиць Хімічна – Чорновола. Він стоятиме на проспекті Чорновола та дозволятиме, перетнувши Хімічну, їхати прямо. Світлофор працюватиме не самостійно, а дублюватиме сигнали основного, автомобільного, світлофора.

Loading...