У Львові вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

У Львові 24 грудня урочисто вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола з нагоди 78-ї річниці від дня його народження.


Заходи відбулися біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу встановленому навпроти будівлі Львівської облдержадміністрації та обласної ради.

В урочистостях взяли участь керівництво Львівщини, представники громадськості, учні і педагоги школи № 46 Львова, яка носить ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола.

Після покладання квітів до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу присутні спільно виконали гімн України.

Як зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка, В’ячеслав Чорновіл належав до того покоління, яке зберегло українськість після Другої світової війни.

“В’ячеслав Максимович Чорновіл – людина великого духу, яка демонструвала, що не тільки в опозиції та борні, але й перебуваючи у владі та володіючи відповідними повноваженнями, можна залишатися людиною і справжнім патріотом”, – зазначив Олег Синютка.

В’ячеслав Чорновіл – видатний український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х років, Герой України (2000, посмертно), лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).

Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

Loading...