У Львові почали квітнути дерева

Аномально теплий грудень вже не лише у Закарпатті, а й навіть у Львові змусив зацвісти деякі дерева. Для них це може бути згубним, стверджують фахівці.

У Львівському еколого-натуралістичному центрі замість кінця лютого вже зараз заквітла вільха та різновид калини, яка походить з Балкан. Доволі великі бруньки з’явились й на магнолії.

«Якщо от десять днів буде постійно +8+10⁰, вона реально зможе зацвісти. З садових культур – найгірше зараз це смородина, тому що вони теж дуже швидко розвиваються і їхні бруньки пішли в ріст. Так само рослини з розоцвітих – це яблуня, вишня і так далі. Якщо така погода протримається, то їхні квіткові бруньки однозначно загинуть», – пояснив керівник еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

На погодні перепади відреагували й тварини. Бабаки зазвичай впадають у сплячку наприкінці жовтня. Та вперше за п’ять років у натуралістичному центрі ці тварини навіть гуляють вдень, а ховаються до своєї хатинки лише на ніч, пише zaxid.net.

Про спокій у пташиному царстві теж годі й говорити – з вольєрів звідусіль лунають шлюбні пісні і майже усі почали токувати.

«Ось срібний фазан – він змінив окрас на яскравий. Вушні нарости у нього у звичайний, не токовий період мають бліде забарвлення. А зараз птахи уже токують і забарвлення у багатьох із них стало яскравим», – зазначив працівник міського еколого-натуралістичного центру Василь Скіп.

Якщо так буде і далі, на весну сил для нового потомства пернатим забракне. А врожай фруктових культур, стверджують біологи, може опинитись під загрозою за умови раптового зниження температури.

Додамо, що 23 грудня у Львові спостерігалася аномально тепла погода, яка була схожа на початок весни.

Все про:
Loading...