У Львові осіб, які не йдуть до армії через релігійні переконання, братимуть на іншу службу

Мешканців Львівщини, релігійні переконання яких суперечать виконанню ними військового обов’язку, скеровуватимуть на альтернативну (невійськову) службу.


Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Олега Синютки від 30 листопада, оприлюдненому на офіційному сайті держустанови.

Як йдеться у розпорядженні, головам районних державних адміністрацій, міським голова міст обласного значення доручається „забезпечити виконання Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 № 2066 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу”, а міському голові Львова Андрію Садовому „забезпечити прийом заяв від громадян щодо направлення на альтернативну (невійськову) службу з необхідним комплектом документів відповідно до Положення (документ, що підтверджує істинність його релігійних переконань, копія документа про освіту, довідка про склад сім’ї, довідка з місця роботи або навчання) та у разі потреби, здійснювати перевірку повідомлених даних”.

Текст розпорядження подаємо повнотекстово:

„Керуючись статтями 6 та 27 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статтею 36 Закону України “Про місцеве самоврядування”, Законом України “Про альтернативну (невійськову) службу”, постановами Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 № 2066 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу” та від 13.03.2013 № 180 “Про ліквідацію деяких консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України”, з метою забезпечення реалізації конституційного права громадян, релігійні переконання яких суперечать виконанню ними військового обов’язку, на альтернативну (невійськову) службу:

1. Головам районних державних адміністрацій, міським голова міст обласного значення:

1.1. Забезпечити виконання Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 № 2066 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу” (далі – Положення);

1.2. Надавати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації щопівроку до 10 січня та 10 серпня звіти про проходження альтернативної (невійськової) служби.

2. Львівському міському голові А. Садовому забезпечити:

2.1. Прийом заяв від громадян щодо направлення на альтернативну (невійськову) службу з необхідним комплектом документів відповідно до Положення (документ, що підтверджує істинність його релігійних переконань, копія документа про освіту, довідка про склад сім’ї, довідка з місця роботи або навчання);

2.2. Вивчення документів, зазначених у підпункті 2.1. цього розпорядження, у разі потреби, здійснення перевірки повідомлених даних.

2.3. Підготовку висновку щодо направлення чи відмови у направленні громадянина на альтернативну (невійськову) службу.

2.4. пошук та надання пропозицій про погоджене з роботодавцем конкретне місце проходження громадянином альтернативної (невійськової) служби: найменування підприємства, установи, організації та професії (посади).

2.5. Надання зазначених у підпунктах 2.1, 2.3, 2.4 цього розпорядження документів Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації для підготовки розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо направлення чи відмову в направленні громадянина на альтернативну (невійськову) службу;

2.6. Надання на запит департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації інформації про проходження громадянином альтернативної (невійськової) служби.

3. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації надавати інформацію голові облдержадміністрації про хід виконання цього розпорядження щороку до 25 січня”.

Loading...