У Львові незрячі студенти-медики навчатимуться за спеціальним курсом аудіолекцій

Незрячим студентам у Львові полегшили навчання. Для них створили аудіолекції. Цілий курс для студентів-медиків спільно виготовляли викладачі медичного коледжу ім. Андрея Крупінського та обласний осередок «Української спілки інвалідів – УСІ». Профінансували його за допомогою благодійних фондів.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Незрячих студентів-медиків в Україні готують лічені заклади. У львівському коледжі зараз навчаються восьмеро майбутніх масажистів та лаборантів із вадами зору. Сотні годин лекційного аудіоматеріалу для них суттєво полегшать процес оволодіння фахом.

«Така справа позитивно оцінена самими студентами і вже те, що начитано, у них є і вони вже користуються цим матеріалом. Ну і наші викладачі зовсім інакше себе почувають в спілкуванні з незрячими студентами, коли вони приходять вже підготованими, прослухавши попередньо навчальний матеріал», – розповіла директор Львівського інституту медсестринства ім. А. Крупінського Марія Шегедин.

Готували та начитували лекції безпосередньо викладачі коледжу. Працювали усі безкоштовно.

«Голос має дуже велике значення. Ти звикаєш до цього тембру голосу під час занять вдома і так само під час занять лекційних семінарських, під час практичних занять. Це дуже важлива річ. Щоб ви розуміли, є курси, які містять по 10-12 лекцій, короткі, до прикладу, з основ економіки чи філософії. І є курси, які містять понад 80 лекцій, професійні, фахові – такі, як з анатомії, фізіології, масажу», – додала ініціатор проекту виконавчий директор ЛОО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.

За її словами, готували увесь курс аудіолекцій близько двох років. Аби ним могли скористатись усі незрячі, а не лише львівські студенти – матеріал розмістять в інтернеті.

Loading...