У Львові можна вклонитися мощам апостола Юди-Тадея

У храмі святого Онуфрія перебувають мощі апостола, якого вважають помічником у безнадійних обставинах.

У Львові 27 грудня, в храмі святого Онуфрія (вул. Б.Хмельницького), перебуватимуть мощі одного з дванадцяти апостолів – Юди-Тадея. Їх привезли до Львова з нагоди відкриття Року милосердя, проголошеного Папою Франциском.

Помолитися перед мощами можна з 7.00 до 19.30, повідомляє сайт монастиря святого Онуфрія.

До храму запрошують всіх, особливо численних шанувальників Юди-Тадея, взяти участь у дев’ятниці до святого та в особистій молитві просити про потрібні Божі ласки.

Святий Юда-Тадей був одним із апостолів Христа. Понад те, за церковними переказами, був близьким родичем Ісуса.

З перших днів апостола вважали помічником у безнадійних випадках, і доказів цього чимало. Приміром, святій Бригіді з’явився Ісус Христос і велів молитися до святого Юди-Тадея в скрутних обставинах життя. Святий Бернард з Клерво все життя з пошаною зберігав мощі святого Тадея і заповідав після смерті своєї покласти їх до гробу, щоб і далі мати у великому апостолі надійного опікуна.

Тіло Юди-Тадея після смерті перевезли до Риму, в базиліку святого Петра. Юду-Тадея вшановують там як покровителя купців. А Папа Павло III 22 вересня 1548 року відпустив усі гріхи тим, що вклонилися його мощам у день пам’яті – 28 жовтня. Православна церква вшановує пам’ять цього апостола 19 червня.

Юду-Тадея часто зображають на іконах із полум’ям навколо його голови, що вказує на його присутність у день П’ятидесятниці, коли він отримав Святого Духа разом із іншими апостолами. Іноді його малюють зі сувоєм чи книгою – як автора згаданого послання.

Loading...