У Львівському історичному музеї відкривається унікальна виставка корон

У Львівському історичному музеї 29 грудня відкривається унікальна експозиція корон, де вперше представлені вінці та корони не тільки різних країн, але й різних континентів та різних епох.


Як розповів один з організаторів виставки, голова львівського благодійного фонду ім. Бориса Возницького Ігор Жук, виставка-ретроспектива головних символів влади зібрала корони, головні убори духовних та світських лідерів різних країн світу і зниклих цивілізацій. В експозиції представлено більше 70 шедеврів, частина з яких є оригіналами, а частина є копіями та репліками експонатів, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Румунії, Єгипту та інших країн світу. У роботі виставки беруть участь і представляють експонати різні українські музеї та українські церкви.

Зокрема, на виставці представлені корони Святого Володимира і Анни Візантійської, корона короля Данила Галицького та імператорські головні убори Наполеона, Російської та Римської імперій. Окрім того, представлені корони правителів Великобританії, Греції, Польщі, Румунії та інших європейських країн.

Окремою складовою виставки виступають головні убори церковних владик, вінчальні вінці. Серед корон стародавнього світу є реконструкції корон Нефертіті, Тутанхамона, царів Шумеру та Ассирії. Також вражаючими уяву є головні убори володарів величних цивілізацій Америки – ацтеків, майя, інків.

Виставка триватиме до кінця 2016 року у Львівському історичному музеї.

Loading...