У березні Садовий може залишити крісло мера – нардеп

27 березня 2016 року у Львові можуть пройти позачергові вибори міського голови.


Про це, виступаючи з трибуни Верховної Ради, повідомив народний депутат України Дмитро Шпенов, – інформує Вголос.

Відповідний законопроект № 3624 вже зареєстровано в парламенті.

«Спроби Андрія Садового порушити Конституцію України та сфальсифікувати результати голосування в Кривому Розі, де він вирішив помститись діючому міському голові Юрію Вілкулу за поразку на виборах керівника Асоціації міст України, можуть коштувати Садовому посади», – сказав Шпенов.

Народний депутат зазначив, що в Кривому Розі вже після офіційного оголошення результатів виборів Садовий хотів проштовхнути в крісло міського голови свого переможеного кандидата від «Самопомочі» Андрія Милобога.

Для цього нардепи підготували законопроект про перевибори, що порушує на тільки закон про місцеві вибори, а й Конституцію України.
Проте ця спроба обернулась тим, що аналогічний законопроект, але про перевибори у Львові, також було подано у Верховну Раду.

«Враховуючи корупційні скандали навколо дій Садового, а також те, що стан міста під його керівництвом постійно погіршується, вже навесні Львів може отримати нового очільника», – підкреслив Шпенов.

Він нагадав, що Андрій Садовий особисто приїжджав в Кривий Ріг агітувати за кандидата від «Самопомочі» Юрія Милобога. При цьому «Самопоміч» приховувала той факт, що в березні 2015 року на Милобога було відкрито кримінальне впровадження за ухилення від служби в АТО. Юрій Вілкул в першому турі переміг, отримавши 45% голосів проти 10% у Милобога.

В другому турі Ю. Вілкул набрав понад 50% голосів. Ані під час виборів, ані під час підведення підсумків голосування, від партії Садового жодних скарг та актів не надходило. Лише після офіційного оголошення результатів почалися спроби змінити результати.

Зокрема, депутати від «Самопомочі» Єгор Соболєв та Семен Семенченко захоплювали будинок міськвиконкому, били правоохоронців, погрожували смертю членам виборчих комісій, в тому числі представнику Блока Петра Порошенко.

Громадські організації Кривого Рогу звернулись до Президента України з проханням забезпечити громадський мир у місті. Вони виступили також проти того, що «Самопоміч» завозить з інших міст та областей в Кривий Ріг людей, в тому числі озброєних, для проведення захоплень міськвиконкому та мітингів.

Loading...