Росія заблокувала декларацію про спецмісію ОБСЄ на Донбасі

Російська делегація заблокувала ухвалення основних підсумкових документів 22-ї ради міністрів ОБСЄ, серед них і декларація щодо моніторингової місії на Донбасі.

Про це у своєму Twitter повідомила речник міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

“Росія заблокувала низку документів. А головне – декларацію щодо діяльності Спеціальної моніторингової місії в Україні”, – написала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ніч на суботу в Белграді завершилася міністерська конференція ОБСЄ, яка змогла ухвалити лише тематичні декларації, але так і не узгодила підсумкове рішення, пише Українська правда.

Раніше український міністр Павло Клімкін заявляв, що ОБСЄ – в глибокій кризі, не може навіть погодити декларацію за підсумками своєї зустрічі.

Водночас російські ЗМІ також пишуть з посиланням на слова міністра закордонних справ Сербії Івіца Дачича, що сторонам не вдалося ухвалити єдину заяву щодо ситуації в Україні.

«Ми не змогли знайти рішення в цій ситуації. Було багато проектів рішень, але якась з країн або група країн не підтримували той чи інший пункт документа», – цитують слова Дачича російські ЗМІ, не вказуючи при цьому чи була саме російська сторона тією країною, що блокувала підсумковий документ, пише Радіо Свобода.

Раніше під час зустрічі у Белграді міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що вирішення конфлікту на сході України можна досягти лише через діалог. А чинний глава Організації з безпеки і співпраці в Європі, керівник місії спостерігачів ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан наголосив, що місія стикається з численними викликами в Україні.

Упродовж двох осінніх місяців у зоні АТО фіксувалося відносне затишшя і майже повна відсутність обстрілів. Проте від початку листопада все частіше надходять повідомлення про випадки порушення режиму припинення вогню. Сторони конфлікту на Донбасі звинувачують одна одну в порушенні Мінських угод, а спостерігачі ОБСЄ продовжують фіксувати порушення режиму припинення вогню на лінії розмежування сторін на Донбасі.

Loading...