Росія з 1 грудня вводить санкції проти українців

У Росії з 1 грудня застосовуватимуться санкції проти громадян України за порушення міграційних правил.


Як інформує УНІАН, таким чином, Федеральна міграційна служба РФ повертається до законодавчих норм, що були до російського вторгнення в Україну. Виняток залишається для громадян України, які проживають на окупованому Донбасі.

Російське законодавство передбачає для порушників автоматичну заборону на в`їзд терміном від 3 років.

«Термін тимчасового перебування в Російській Федерації громадянина України не може перевищувати 90 діб сумарно впродовж кожного періоду в 180 діб», – наголошують у ФМС Росії.

Для продовження терміну тимчасового перебування громадянинові України необхідно звернутися до територіального підрозділу ФМС Росії за місцем його перебування з паспортом і міграційною картою. Термін тимчасового перебування може бути продовжено у наступних випадках: видано дозвіл на тимчасове проживання; прийнято заяву й інші документи, необхідні для отримання дозволу на тимчасове проживання; прийнято заяву про видачу повідомлення про можливість прийому в громадянство РФ; територіальним органом ФМС Росії прийнято клопотання роботодавця або замовника робіт (послуг) про залучення громадянина України до трудової діяльності як висококваліфікованого спеціаліста.

Підставою для продовження терміну перебування на території РФ також є навчання в країні, подача клопотання про визнання біженцем на території РФ; подача заяви про надання тимчасового проживання, а також у разі отримання патенту або продовження терміну дії патенту.

«У разі порушення міграційного законодавства Російської Федерації іноземними громадянами передбачено декілька процедур висилки: адміністративне видворення, депортація, реадмісія», – пояснюють в ФМС.

Довідка. 22 липня керівник Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський на прес-конференції повідомив, що громадянам України з 1 листопада може бути закрито в`їзд до РФ на 3 роки в разі неотримання дозвільних документів, винятки залишаться тільки для жителів південно-східних регіонів Донецької і Луганської областей України.
«Ми ніколи не говорили, що скоротимо термін преференцій (за умовами перебування в РФ) для громадян, які вимушено залишили певні проблемні території – південно-східні регіони Донецької і Луганської областей України. Для цієї категорії преференції буде збережено», – сказав Ромодановський.
За його словами, для інших категорій громадян України після 1 серпня правила перебування в Росії буде змінено.
«1 серпня ми запускаємо 120-добовий механізм (закінчується 1 грудня) визначення свого правового чи трудового статусу. Якщо громадянин України отримує патент (на здійснення трудової діяльності), отримує дозвіл на тимчасове проживання чи якийсь інший статус – жодних проблем не буде», – сказав Ромодановський.
«Але якщо громадянин України після 1 серпня перебуває у «тіні», ніяк себе не проявляє – можливо де працює без оформлення документів… То в даному випадку через 120 діб після 1 серпня з моменту його виїзду йому буде закрито в`їзд на три роки», – наголосив він.
За даними ФМС, на сьогодні в РФ перебуває 2,642 млн громадян України, з них 1,038 млн залишили східні області України через бойові дії.
Станом на 31 січня 2014 року ФМС РФ заборонила в`їзд до Росії майже 28 тисячам громадян України за порушення російського законодавства.

Loading...