Рада дозволила оформляти право на землю без копій документів про право на нерухомість

Верховна Рада дозволила особам, які бажають оформити право на земельну ділянку, але не мають документів на розташований на ділянці будинок чи іншу нерухомість, не надавати документи на це нерухоме майно при оформленні документів на землю.

Як інформує УНІАН, відповідний законопроект №1280 «Про внесення змін до статті 50 Закону України «Про землеустрій» про спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок» у другому читанні підтримали 319 народних депутата за необхідного мінімуму 226 голосів.

Представляючи законопроект, голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий зазначив, що законодавство створило замкнуте коло, коли людина змушена спочатку оформити правовстановлюючі документи на свій будинок, а вже потім займатися оформленням документів на земельну ділянку. Разом з тим, оформити документи на будинок, не надавши державному реєстратору правовстановлюючих документів на земельну ділянку під таким будинком, людина теж не може. Ухвалений законопроект вирішує цю колізію.

«Насправді, це стосується в першу чергу малих сільських будинків, гаражів, погребів у селах і так далі, тобто фактично немає необхідності на першу-другу категорію складності надавати додатково правовстановлюючі документи», – сказав він.

Кабінет міністрів України постановою №699 від 2 вересня 2015 року встановив скорочені строки надання послуги державної реєстрації речових прав на нерухоме майно протягом п`яти, трьох, одного робочого дня і двох годин в залежності від розміру плати за надання таких послуг у терміновому порядку.

Loading...