Очільники Церков Львівщини ухвалили звернення спрямоване на боротьбу з пияцтвом

Очільники єпархій УГКЦ, РКЦ, УПЦ (МП), УПЦ КП та УАПЦ Львівщини ухвалили низку спільних звернень, які оголошуватимуться у храмах області. Також влада та єрархи погодили й практичні заходи, спрямовані на подолання негативних явищ у суспільстві. Перше з таких звернень спрямоване на боротьбу з пияцтвом серед населення.


Про це повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

У зверненні єпископи навели статистику: Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 літрів чистого спирту на душу населення в рік. В Україні ця цифра сягає 15,6 л. Наша держава займає 5 місце в Європі за кількістю алкозалежних: згідно з офіційними даними, їх у нас приблизно 700 тисяч, не офіційно ж – 7 мільйонів. На превеликий жаль, Україна займає теж перше в світі місце з підліткового алкоголізму, оскільки 40% українських підлітків, віком 13–18 років, регулярно вживають спиртні напої.

Кожне четверте немовля всмоктує алкоголь з молоком матері, а 70% дітей вперше пробують його з дозволу батьків. Щороку від алкоголю вмирає 40 000 українців, а в цілому світі, за статистикою ВООЗ – біля 2,5 млн. осіб.

«Ці сумні цифри змушують нас звернутися до кожного українця із застереженням – наш народ вимирає і, як бачимо, однією з причин є проблема алкоголізму. Звертаємось до кожного батька, глави сім’ї – домашньої Церкви, і кожної матері, щоб взяли на себе відповідальність за тверезе виховання своїх дітей, виховуючи їх на засадах християнської моралі і показуючи дітям власний приклад тверезого способу життя.

За свідченням військових капеланів різних конфесій, пияцтво сьогодні – і на лінії фронту, і на навчальних полігонах – заподіює не меншої шкоди, ніж сама війна! Тож хочеться сьогодні благати усіх – не примножуйте горе, відкидайте від себе цю страшну спокусу!

Також звертаємося з проханням до священиків та мирян приділяти особливу увагу нашим оточуючим, серед яких наші демобілізовані воїни, покалічені цією страшною війною та залишені сам-на-сам зі своїм горем. Травми та спогади воєнних дій вони намагаються забути за допомогою спиртного і глибоко помиляються, бо це не вирішує проблеми, а лише її загострює. Наша увага до них – це обов’язок тих, хто сьогодні знаходиться під мирним небом та не чує пострілів! А наше милосердя до них – це чеснота, яка виховує в наших душах праведне піклування про життя вічне і наближає нас до Бога.

Закликаємо всі верстви населення з особливою турботою, любов’ю і пошаною ставитись до кожного, хто повернувся з фронту, не давати підстав для «втечі в чарку», а наповнити їхні серця довірою до Бога, який Єдиний може змінити все і зцілити кожного, а рівно ж і підтримати, допомогти й внести промінчик світла добрим, милосердним ділом для кожного українського воїна, який ризикував своїм життям заради кожного з нас!», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що 10 грудня, під час засідання Ради єпископів Львівської області, влада світська і духовна вирішили спільно долати проблеми пияцтва на селі. Зокрема, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка запропонував священнослужителям у кожній парафії пропагувати здоровий спосіб життя та оприлюднити звернення про шкоду алкоголю.

Loading...