НБУ з 2 грудня спростив порядок відкриття рахунків

Національний банк України спростив порядок відкриття й обслуговування рахунків, передбачивши, що банк при відкритті рахунку самостійно отримуватиме відомості про суб`єкта господарювання з офіційного веб-сайту розпорядника Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізосіб-підприємців.

Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на постанову №833, яка набуває чинності сьогодні, 2 грудня.

Крім спрощення порядку відкриття рахунків для суб`єктів господарювання, постанова передбачає ще ряд новацій. Зокрема, запроваджується принцип мовчазної згоди у разі неотримання банком повідомлення від контролюючого органу про взяття рахунку на облік.

Спрощується порядок відкриття рахунків для нерезидентів-інвесторів, оскільки передбачена можливість засвідчувати справжність підписів у картці із зразками підписів нотаріусом іноземної держави, а також спрощено порядок закриття рахунків для клієнтів, які мають незавершені зовнішньоекономічні контракти.

Фізичні особи в рамках нового порядку зможуть отримувати на поточний рахунок іноземну валюту, переказану з-за кордону. Також визначено порядок відкриття поточного рахунку опікуном на ім`я фізичної особи, визнаної судом недієздатною.

Водночас банкам довіряється обов`язок здійснювати верифікацію клієнта.

На думку НБУ, новий порядок створює передумови для спрощення ведення бізнесу в Україні і сприяє використанню громадянами України послуг міжнародних систем інтернет-розрахунків.

Loading...