НБУ ухвалив рішення про ліквідацію банку «Фінанси та кредит»

Національний банк України 17 грудня ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію неплатоспроможного банку «Фінанси та кредит».

За інформацією на сайті НБУ, регулятор ухвалив таке рішення за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з інформацією на сайті Фонду гарантування, Фонд з 18 грудня вже почав проводити ліквідацію банку. Ліквідація триватиме два роки до 17 грудня 2017 року, ліквідатором банку на цей період призначено Олену Чернявську.

Фонд гарантування з 4 листопада розпочав виплати вкладникам неплатоспроможного банку «Фінанси та кредит» через банки «Південний», ПУМБ, «Альфа-Банк» (Україна) і «Ощадбанк».

За попередніми оцінками фонду, обсяг відшкодування вкладникам банку «Фінанси та Кредит» становитиме 10,480 млрд грн.

Тимчасова адміністрація Фонду гарантування працює в банку з 18 вересня на підставі рішення Національного банку України про визнання банку неплатоспроможним.

Цього року НБУ надав банку два стабілізаційні кредити – на 700 млн грн у лютому і на 750 млн грн у червні цього року, а 19 серпня підтвердив виконання банком «Фінанси та Кредит» плану капіталізації в рамках програми фінансового оздоровлення.

Банк «Фінанси та кредит» (Київ) працює на ринку України з 1990 року ы входить у групу найбільших банків за обсягом активів. Основними акціонерами банку є компанії «Асканія» (46,50%) і F&C Realty (49,97%), підконтрольні бізнесменові Костянтину Жеваго.

17 серпня акціонери банку «Фінанси та Кредит» прийняли рішення збільшити статутний капітал банку на 2,5 млрд грн, або на 46,4%, – до 7,888 млрд грн. У першому півріччі банк збільшив статутний капітал удвічі – на 616,4 млн грн у березні та на 1,972 млрд грн у червні.

Loading...