«Нафтогаз» попередив про припинення подачі газу в домогосподарства без газових лічильників

Найбільший в Україні державний енергохолдинг «Нафтогаз України» попереджує про можливе припинення з 1 січня 2016 року газопостачання 280 тисяч домогосподарств, які не мають газових лічильників.

«Згідно з вимогами законодавства України, з 1 січня 2016 року газопостачання для домогосподарств, які користуються газом для підігріву води, мають здійснюватись лише за умови наявності лічильників», – йдеться в повідомленні НАК.

Згідно з даними компанії, станом на 1 листопада лічильники було встановлено в 75% домогосподарств у цій категорії.

«280 тис. домогосподарств, які користуються газом для підігріву води, ще не мають лічильника», – наголосили в «Нафтогазі».

Як повідомили УНІАН у компанії, відповідальність за встановлення лічильників лежить на облгазах, які повинні проводити їх встановлення безплатно.

При цьому в «Нафтогазі» зазначили, що рішення про припинення газопостачання повинні приймати також облгази, оскільки НАК не має доступу до кінцевого споживача.

А загалом, за даними «Нафтогазу», станом на 1 листопада 2015 року в Україні газифіковано близько 13 млн квартир і приватних будинків. З них лічильниками газу оснащено близько 9,4 млн домогосподарств, або 72% побутових споживачів (на початку року – 70,6% споживачів).

«При цьому майже всі споживачі, які використовують газ для опалення і мають потребу в найбільших обсягах палива, отримують його за даними лічильників. У результаті близько 93% газу, спожитого населенням, реалізується за даними лічильників, а 7% – за нормативами», – відзначають у компанії.

За жовтень 2015 року, як повідомили в «Нафтогазі», в житловому фонді України було встановлено 22,2 тис. лічильників газу, що на 6% більше, ніж у вересні (20,9 тис. одиниць). Загалом з початку 2015 року станом на 1 жовтня було встановлено 235,6 тис. лічильників газу.

У компанії нагадали, що найбільш проблемною групою споживачів газу залишається та, що використовує газ лише для приготування їжі (4,48 млн господарств, або 34% від загальної кількості побутових споживачів, які споживають 7% газу). Але для цієї категорії лічильники мають бути встановлені до 1 січня 2018 року.

«Станом на 1 листопада 2015 року лічильниками обладнано 1,19 млн домогосподарств цієї категорії, або 26,6%. На початок жовтня поточного року рівень оснащення лічильниками в цій категорії становив 26,4%», – повідомили в «Нафтогазі».

З 1 жовтня в Україні набув чинності новий закон про ринок природного газу.

Loading...