Нацбанк з 1 грудня змінив облік операцій з готівкою

Національний банк України з 1 грудня змінює в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності порядок обліку резервів операцій з готівковими коштами та банківськими металами, які знаходяться на території, неконтрольованої українською владою.


Згідно з повідомленням на сайті НБУ, відповідні зміни в план рахунків бухгалтерського обліку банків України передбачені постановою правління НБУ №826 від 26 листопада, опублікованому на сайті регулятора.

“Ситуація, яка склалася в результаті антитерористичної операції, є форс-мажором та міжнародними стандартами фінансової звітності не передбачена. Тому інформація про готівку, що знаходиться в зоні АТО, до якої немає безперешкодного доступу та документального підтвердження первинних джерел, потребує додаткового розкриття річної фінансової звітності. Для вирішення цієї колізії ми вводимо контррахунки до рахунків з обліку готівки та банківських металів для відображення витрат за коштами та банківськими металами, з яким втрачено контроль. Ми вже сповістили всі банки про нововведення”, – цитуються в повідомленні слова директора департаменту бухгалтерського обліку НБУ Богдана Лукасевича.

У повідомленні наголошується, що нові контррахунки будуть відображати достовірну інформацію про готівкових коштів та банківських металах у банках України.

З 7 серпня 2014 року Нацбанк зобов’язав банки України призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій в населених пунктах, які не контролюються українськими властями. НБУ відключив усі свої системи від Донецька і Луганська і вивіз гроші зі сховища.

Loading...