На українському кордоні фіксують значне збільшення мігрантів

За оцінками Агенції ФРОНТЕКС у 2014 році міграційна ситуація на українському кордоні не вважалася загрозливою. Проте, у 2015 році Держприкордонслужба констатує значне збільшення затриманих мігрантів – у 2,5 рази.


Як повідомили у прес-службі Держприкордонслужби України, такі дані були оприлюднені під час зустрічі у Львові керівників прикордонних відомств України та сусідніх країн – членів ЄС.

Як зазначалося під час зустрічі, у 2015 році на українському кордоні в пунктах пропуску виявлено понад 4,2 тисячі потенційних та затримано більше 1,3 тисячі незаконних мігрантів.

Найактивніше незаконні мігранти намагалися порушити кордон з Угорщиною. На цій ділянці кількість затриманих Держприкордонслужбою мігрантів збільшилася майже у 7 разів. Традиційно активною залишається словацька ділянка. При цьому переважна більшість порушників намагалися перетнути кордон поза пунктами пропуску. Значна увага прикордонників зосереджувалася на протидії афганському і сирійському каналам та спробам відновлення в’єтнамського каналу.

Наприкінці заходу після обговорення всіх питань учасники зустрічі затвердили підсумкове Комюніке про досягнуті домовленості та пріоритетні напрями співробітництва прикордонних відомств України, Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини та Румунії щодо подальшого розвитку принципів інтегрованого управління кордоном, забезпечення прикордонної безпеки та вільного руху осіб і вантажів.

Loading...