На сайті ВРУ зареєстрували петицію про відставку Авакова

На сайті Верховної Ради збирають підписи за електронну петицію до народних депутатів із проханням винести на голосування та підтримати проект Постанови про звільнення Арсена Авакова з посади Міністра внутрішніх справ України.

Про це повідомляє „Вголос” з посиланням на «Громадський люстраційний комітет».

Відповідна петиція була опублікована від імені голови Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександри Дрік 4 грудня на сайті Верховної Ради.

«За два роки після Революції Гідності не покарано жодного високопосадовця, відповідального за злочини проти українців. До цього призвела провальна робота правоохоронних органів, які не тільки не розслідували їх належним чином, але й залишають на посадах тих, хто вірно служив попередньому режиму і мав би відповідати за скоєння цих злочинів. Найяскравіше це проявляється в роботі Міністерства внутрішніх справ України. Звертаємось до вас з проханням винести на голосування та підтримати проект Постанови про звільнення Авакова А. Б. з посади Міністра внутрішніх справ України #2846 від 14.05.2015», — йдеться в петиції.

У тексті також наводиться низка аргументів, які свідчать про провальну роботу Арсена Авакова на чолі МВС.

Активісти наголошують, що саме МВС відверто саботувало розслідування майданівських справ.

«Ще у березні 2015 року у звіті Міжнародної дорадчої групи Ради Європи зі спостереження за розслідуванням актів насильства, що мали місце в Україні в період із 30 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року (https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=09000016802f038c), вказано, що Міністерство внутрішніх справ України не бажало співпрацювати з прокуратурою в розслідуванні злочинів проти активістів Майдану» – зазначено в документі.

Також за результатами моніторингу «Громадського люстраційного комітету», МВС є найбільшим саботажником люстрації.
Активісти стверджують, що керівництво Міністерства умисно не звільняє за люстрацією окремих високопосадовців відомства, ховає їх, переводячи на інші посади, самовільно трактує Закон «Про очищення влади», імітує проведення люстрації у відомстві. Також багато питань викликає масове отримання працівниками відомства статусу учасника бойових дій в зоні АТО, що, як відомо, дає імунітет від застосування люстраційних заборон за окремими критеріями.

Активісти також звертають увагу на особистість самого Арсена Авакова, який дискредитує роботу МВС та знищує довіру суспільства до правоохоронних органів. Зокрема, фігурує в журналістських розслідуваннях про корупцію серед високопосадовців, ігнорує запити суспільства та народних депутатів на звітування про результати своєї роботи та дозволяє собі образливі висловлювання на їхню адресу.

«Аваков нещодавно дозволив собі послати «до бісової матері» всіх, хто виступав проти призначення його колишнього заступника Василя Паскала першим заступником керівника Національної поліції. У будь-якій європейській країні подібна поведінка означала б щонайменше негайну відставку Міністра», – підкреслюється в петиції.

Резюмуючи, активісти закликають свідомих громадян підписати петицію, щоб звернутися до парламентарів із проханням проголосувати за звільнення Арсена Авакова.

Loading...