На Одещині масово грабують православні храми

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел заявляє про масові пограбування у регіоні православних храмів та викрадення пожертв для переселенців, які прибули із зони проведення АТО.

Про це сказано у відкритому зверненні до населення митрополита Агафангела, повідомляє УНІАН.

У зверненні наголошується, що у «святі дні Різдвяного посту» події останніх тижнів змушують митрополита звернутися до громади з тривожною і попереджувальною заявою, до чого його змусила низка надзвичайних подій.

«Обставини того, що відбувається, свідчать про крайній ступінь безбожництва і цинізму, які проявилися у кримінальних діях по відношенню до храмів Божих і тих святинь, яких у них благочесно дотримуються», – сказано у зверненні.

Митрополит заявляє, що за останній місяць в Одесі та області сталося близько 20 пограбувань церков, у результаті чого з храмів викрадено дари і пожертвування, які по крупицях збираються громадами для підтримки церкви, для допомоги знедоленим одеситам і переселенцям зі сходу України.

Священик акцентує, що кошти, зібрані з любов`ю до стражденним, «підступно викрадені нечистими руками».

«Ті жертовні прикраси, які свідчили про багато чудес зцілення від святих ікон, були злочинно зірвані з образів і винесені у невідомому напрямку», – заявляє митрополит.

За його словами, деяких зловмисників було затримано, але при цьому вони відкрито глумилися, ображали священиків і церковнослужителів.

«Ці люди, які під покровом ночі зламують двері храмів, перепилюють решітки та викрадають добровільні пожертвування, не є доведеними до відчайдушних вчинків крайньою убогістю. Ці святотатці – холоднокровні й цинічні грабіжники зі спаленою совістю, без усякого чуття Бога і святині», – заявляє Агафангел.

Митрополит закликає людей бути пильними, піклуватися про храми, очищатися від гріхів.

«Страх, тіснота, хвороби та скорботи – ось той спадок, який отримають вони (злочинці) від Бога. До третього і четвертого коліна нестимуть нащадки цих безумців незмивне тавро прокляття батьків і матерів своїх, стогнучи і ридаючи про те, що вийшли з утроби беззаконня», – сказано у зверненні.

Loading...