На Львівщині четверо жителів смт Красне госпіталізовано з діагнозом вірусний гепатит

На Львівщині четверо осіб госпіталізовано з діагнозом „вірусний гепатит А”, з них двоє дітей.

Як повідомили у департаменті цивільного захисту Львівської ОДА, 18 грудня надійшло повідомлення від Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області про те, що в інфекційному відділенні Буської районної лікарні на стаціонарному лікуванні перебуває чотири особи, з них дві дитини – всі жителі смт. Красне Буського району із заключним діагнозом “вірусний гепатит А”.

Як зазначається у повідомленні, „встановлено, що загалом в період з 5 жовтня по 17 грудня в Буську ЦРЛ поступило вісім жителів смт Красне, з них чотири дитини, в яких було діагностовано вірусний гепатит А”.

Проводиться комплекс протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації спалаху. Потерпілим пацієнтам в стаціонарних умовах проводиться повний комплекс клініко-лабораторних обстежень, надається необхідний об’єм медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів.

Протиепідемічні заходи продовжуються, списки контактних осіб уточнюються.

Зазначимо, що гепатит А – хвороба печінки, що викликається вірусом, який поширюється в основному при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов’язана з відсутністю безпечної води, неналежної санітарією і поганою гігієною. На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати ослаблюючі здоров’я симптоми. Вірус може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не приводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.

Loading...