На цвинтар Орлят у Львові повернули історичних левів

Фігури двох левів, які у 1970-х роках забрала радянська влада, повернули на їх історичне місце. Про це повідомили в польському Міністерстві культури та національної спадщини, пише Польське радіо.

На відбудованому, посвяченому і урочисто відкритому в 2005 році цвинтарі львівських орлят бракувало двох скульптур левів. Радянська влада забрала фігури з метою знищення цього кладовища, одного із найважливіших польських військових некрополів.

У результаті багаторічних старань, польській стороні вдалося здобути підтримку від влади Львова і, завдяки співпраці з українською стороною, левів повернули на їхнє історичне місце.

«Повернення левів на цвинтар Орлят є важливою подією», – говорить президент Фонду культурної спадщини Міхал Лящковський, який займався питанням повернення скульптур.

Він розповідає, що радянська влада прийняла рішення знищити цвинтар, територію розорали бульдозерами і багато могил були зруйновані, а фігури левів вивезли на дороги, що ведуть на Винники та Жовкву.

«Леви були знищені, тому потрібна їх реставрація», – додає Лящковський.

Скульптури мають близько 3,5 м висоти і кожна з них важить близько 5 тонн. У місці, де до цього часу стояли леви, будуть встановлені їх копії.

«На цвинтарі Орлят є пам’ятник Слави, який має форму брами. Леви повернулися на те саме місце, де вони знаходилися ще до війни – з обох боків цієї брами», – розповідає Лящковський.

Реставрацію скульптур левів польська сторона розпочне навесні 2016 року.

Loading...