Львівський храм св. Климента Папи відзначає престольний празник

8 грудня, християни східного обряду вшановують пам’ять св. Климента Папи Римського. У Львові цьому святому Папі, який є однією з найяскравіших постатей в історії Церкви і безпосередньо пов’язаний з теренами України, присвячений храм Української Греко-Католицької Церкви на вул. Генерала Чупринки, 70.

З нагоди храмового празника відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолить владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Як інформує „Духовна велич Львова”, храм збудовано у 1893—1895 роках архітектором Іваном Левинським за проектом Франца Штатца для Кармеліток босих. Виконаний у неготичному стилі. До 1939 року діяв як храм, а з приходом радянської влади тут розмістили НКВС. За німецької окупації в будівлі розміщувалось Гестапо. Після війни використовувався для розрахунків та обслуговування клієнтів «Укртелекому».

Зі здобуттям незалежності України тривалий час парафіяни боролися за повернення споруді її сакрального значення. Остаточно рішенням депутатів Львівської міської ради храм було повернуто громаді у вересні 2011 року.

Адміністратором храму є о. Юрій Хамуляк.

Loading...