„Львівгаз” роз‘яснив порядок нарахування за газ для побутових споживачів

„Львівгаз” роз‘яснив як здійснюється нарахування оплати для побутових споживачів Львівщини.

Як повідомили у прес-службі регіональної газової компанії „Львівгаз”, нарахування за газ для споживачів Львівської області, які мають встановлені лічильники, проводяться на підставі показань їх приладів.

Як зазначається у повідомленні, щоб у рахунку був точно відображений обсяг використаного газу, споживачу необхідно щомісяця станом на 1-ше число фіксувати показання свого лічильника та впродовж наступних п’яти днів передавати його до газового господарства. Для того, щоб зробити цей процес зручнішим для мешканців регіону, було запроваджено онлайн сервіс «особистий кабінет» на сайті 104.ua.

За новим газовим кодексом, нарахування розміру оплати за спожитий газ здійснюється відповідно до наданих споживачем показань лічильника станом на 1 число. Якщо ж дані лічильника відсутні, або передані всередині місяця, обсяги спожитого газу за цей період визначаються розрахунковим методом за спеціальними групами споживання. Таких груп кодексом визначено 17 і вони базуютьться на даних про фактичний обсяг спожитого газу конкретного споживача за останніх 12 місяців. Тому у мешканців, які вчасно не подають показання лічильників, нарахування розрахунковим методом може бути більше або менше фактичного.

У випадку, якщо споживач отримав рахунок із розрахунковими, а не фактичними обсягами спожитого газу, йому необхідно у тому ж рахунку та у спеціальному відривному талоні рахунку вписати показання лічильника та дату його зняття. При здійснені оплати прослідкувати, щоб оператор банківської установи разом з оплатою вніс ці показання. І в подальшому, щомісяця, станом на 1 число подавати показання свого лічильника. Відповідно, при формуванні рахунку в наступному місяці споживачу буде автоматично проведено перерахунок обсягу спожитого газу до вказаних ним показань лічильника.

Loading...