Коломойський запевнив, що «ПриватБанк» працює стабільно і НБУ не буде його націоналізувати

Екс-голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації, бізнесмен Ігор Коломойський запевняє, що «ПриватБанк» працює стабільно.

Про це він заявив в інтерв`ю lb.ua, – інформує УНІАН.

«Я там акціонер. І повірте мені, я ніколи б у житті не поставив на кон – якби у мене не складалися обставини – ПриватБанк, інтереси вкладників та інших акціонерів. Для мене, насамперед, це – відповідальність перед тими, хто довірив ПриватБанку, в якому я є акціонером, свої гроші. У мене навіть думки не виникло шантажувати такими речами. Тобто це – не актив. Це – священна корова, яка стоїть десь там на постаменті і в бік якої я навіть боюся дивитися. Я принципово не втручаюся в роботу», – наголосив Коломойський.

«Я допомагаю Дубілету (голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет), де порадою, де якимись методичними речами. Як бізнесмен, можу допомогти. Але немає жодних команд, розпоряджень. Менеджмент повністю незалежний. А я просто сиджу на пороховій бочці, і думаю: тільки б з ПриватБанком все було добре, щоб він процвітав і вкладники раділи», – заявив він.

На уточнююче запитання, чи може НБУ спробувати націоналізувати банк, Коломойський відповів: «А навіщо? Так вони не мене виб`ють, а себе».

«Банк працює нормально. Гонтарева – великий фахівець своєї справи. Вона намагається бути поза політикою. І сьогодні регулятор не залежна ні від кого. Так, голова НБУ призначається президентом. Але, формально, це – незалежний орган. Він повинен діяти відповідно до нормативів та вимог МВФ. Такий поворот (націоналізація ПриватБанку) з колії мене не виб`є. Я з ПриватБанком фінансово не пов`язаний. Захочу – відкрию рахунок в іншому банку. Чи не відкрию», – зазначив він.

На запитання, чи не є «ПриватБанк» предметом шантажу влади з його боку, Коломойський відповів наступне: «Це навіть безглуздо обговорювати. У мене не було таких намірів ні при Кучмі, ні при Ющенку, ні при Януковичі. ПриватБанк – це 40% ринку. Величезна кількість вкладників. Я що, псих, терорист, який бере в заручники своїх вкладників? Люди в банку тримають гроші, які завтра їм можуть знадобитися на операцію, на купівлю продуктів, на щось ще. А ви пропонуєте в заручники їх взяти? Це ж тероризм!».

Loading...