Кабмін схвалив обов’язкове проходження техогляду

Кабінет міністрів України схвалив введення з 2019 року, скасованого у 2011 році, обов`язкового технічного огляду для легкових автомобілів, з 2015 року – для вантажівок, з 2017 року – для автобусів, а з 2022 року – для мотоциклетної техніки.

Як зазначається у повідомленні Міністерства інфраструктури, ці положення були схвалені урядом 9 грудня у рамках презентації законопроекту ”Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту згідно з актами Європейського Союзу”.

При цьому в міністерстві зазначили, що технічний огляд автотранспорту проводитиметься на станціях технічного обслуговування (СТО), а не через системи МРЕВ і ДАІ, як було раніше.

”Легкові автомобілі громадян необхідно буде вперше перевірити в період з 01.11.2019 до 28.02.2021 року. Нові легкові автомобілі підлягають перевіркам вперше лише через 4 роки після державної реєстрації, а далі – кожні 2 роки”, – додали в міністерстві.

Також, згідно з документом, пропонується ввести встановлення пристроїв для обмеження швидкості вантажних автомобілів до 90 км/год (з 2015 року), автобусів – 100 км/год (з 2017 року) та шкільних автобусів – 70 км/год.

Крім того, з 2021 року пропонується ввести ліцензування вантажоперевізників (понад 3,5 тонн), а також до 2019 року ввести обов`язкову перевірку часу роботи/відпочинку водіїв громадського транспорту за допомогою тахографів.

У міністерстві відзначили, що для приведення українського законодавства у відповідність із європейськими нормами необхідно імплементувати 14 законодавчих актів Євросоюзу.

Наприкінці 2014 року керівництво МВС повідомило, що українцям не уникнути повернення техогляду автомобіля, оскільки норма обов`язкової перевірки технічного стану транспортних засобів передбачена Директивою Євросоюзу щодо перевірок придатності до експлуатації автомобілів і автопричепів, яку Україна прийняла разом із Угодою про асоціацію з ЄС, і ця Директива має бути впроваджена в Україні, згідно з планами, протягом 5 років.

Обов`язковий техогляд було скасовано в 2011 році, а проведення техконтролю доручили комерційним СТО.

Loading...