Депутати Львівської облради ухвалили звернення до ВРУ щодо мовної ситуації в державі

Депутати Львівської обласної ради ухвалили звернення до Верховної ради України щодо сучасної мовної ситуації в державі в якому, зокрема, наголошують на тому, що „з українського телебачення зникає українська мова”.


Як повідомили у прес-службі Львівської обласної ради, відповідне звернення до Верховної ради України щодо сучасної мовної ситуації в Україні, депутати ухвалили 8 грудня на засіданні сесії Львівської обласної ради сьомого скликання.

У зверненні, зокрема, зазначається, „нас, депутатів Львівської обласної ради, приголомшили результати моніторингу ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, який нещодавно провів Громадянський рух «Відсіч». З українського телебачення зникає українська мова! На початку червня частка української мови на ТБ становила майже 28%, а тепер вона зменшилася до 23%”.

Депутати також зазначають, що вітчизняні телеканали порушують Закон України «Про телебачення і радіомовлення», яким передбачено, що «у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців».

Також у своєму зверненні до парламентарів, депутати наголошують на тому, що „українська мова фактично залишається в державі другорядною, а її становище постійно погіршується”.

„Деякі українські високопосадовці нахабно й безкарно ігнорують державну мову. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у судовому порядку намагається довести своє право не використовувати українську мову при виконанні службових обов’язків. Спілкуючись російською мовою, до того ж найвищому рівні, кожен з нас ще раз підтверджує, що Україна – досі колонія Росії. Очевидно, що в державі продовжується подальша зросійщення та нехтування правами україномовних громадян, на що влада заплющує очі”, – йдеться у зверненні.

Депутати вимагають врегулювати критичну ситуацію на законодавчому рівні, повернутися до розгляду законопроекту про внесення змін до Закону України «Про державну службу», зокрема щодо рівного доступу до державної служби громадян України які вільно володіють державною мовою. Внести зміни до статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», збільшивши частку національного аудіовізуального продукту кожної телерадіоорганізації до 70 відсотків.

Loading...