Аваков роз`яснив нюанси оформлення ID карток

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков роз`яснив нюанси оформлення ID карток, які замінять паспорт громадянина України.

Про це Аваков написав у Фейсбук.

«З 1 січня 2016 року Міграційна служба (МВС України) починає процес запровадження принципово нових посвідчень особи – пластикових карт з безконтактним електронним носієм, які замінять нинішній паспорт у вигляді книжки», – написав Аваков.

За його словами, з першого робочого дня нового року почнеться тестування системи у масштабах країни, а оформлення посвідчень для громадян почнеться з 11 січня 2015 року. Термін оформлення документа – 10 робочих днів.

Аваков зазначає, що заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення – справа абсолютно добровільна, законом України передбачено 5-річний перехідний період.

«Тобто, всі державні інститути з нового року прийматимуть як документ, який посвідчує особу, обидва види документів – і книжки і картки. Однак активним громадянам, які хочуть користуватися сучасними технологіями і мати доступ до нових видів державного сервісу, слід подумати про отримання «електронного ключа до держпослуг», яким з часом стане новий паспорт», – написав Аваков.

Він також зазначив, що на сьогодні 16 країн вже ввели ID-посвідчення. Державний поліграфкомбінат «Україна» розробив зразок, який відповідає всім міжнародним стандартам.

Отримати паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм можна у відділенні Державної міграційної служби за місцем проживання вперше – і в будь-якому відділенні при наступних зверненнях.
Фотографію попередньо робити не потрібно – заявника сфотографує співробітник ДМС під час оформлення. У разі втрати або псування картки – алгоритм дій такий самий, як і при втраті паспорта старого зразка.

«Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології. У разі крадіжки або втрати такого паспорта, скористатися ним буде набагато складніше, оскільки зчитування інформації здійснюватиметься єдиною комп`ютерною системою», – написав Аваков.

Крім того, він повідомив, що на чіпі картки можуть бути вказані біометричні дані власника – відбитки пальців і підпис. «Але від цієї опції можна відмовитися – у такому разі на самій картці буде зроблено спеціальну позначку. Даних про національність, про належність до будь-якої релігії й місце проживання ID-посвідчення не містить»,- додав Аваков.

Він також зазначив, що відомості про сімейний стан вказано на чіпі в електронному вигляді, а на самій картці не написані.

Loading...