9 грудня – іменини Назарія

Назарій – у перекладі з давньоєврейського: присвячений Богу. Від латинської Nazarius – «назаретянин», той хто родом з Назарету. У перекладі з арабської мови „той, який бачить речі з хорошого боку”.

9 грудня у народі також це свято називали днем Юрія Холодного, Юрія Зимового. Вважали, що саме 9 грудня ведмідь укладається на зимову сплячку у своїй барлозі – настільки холодно ставало. Люди вирушали до криниць, щоб послухати воду і зрозуміти, якою буде зима. Так, якщо вода 9 грудня була тиха і без хвилювань, то зима буде теплою, без хуртовин та морозів. Якщо ж з дна колодязя чувся шум і гул, то це прикмети до того, що зима буде морозною, з хуртовинами і хуртовинами.

Говорили, що на Юріїв День потрібно остаточно роздати всі наявні борги.

На Русі 9 грудня відзначали Юріїв День, який був дуже важливий для селян, адже саме в цей день вони могли перейти від одного господаря до іншого. Цей звичай був скасований Борисом Годуновим, але фраза «Ось тобі, бабуся, і Юріїв день» залишилася в народі, означаючи упущену можливість.

Якщо людина збирався у далеку дорогу 9 грудня, то прикмети свідчили, що необхідно було обов’язково замовити молебень в церкві. Також слід роздати всі борги, інакше все життя ходити в боржниках доведеться. Забивали двері повстю або рогожею, а також конопатили льоху і вікна, щоб захистити зиму від сильних морозів. Молилися про безпеку і здоров’я худоби, щоб їх дикі звірі не чіпали.

Народні прикмети на 9 грудня:

Холодний день передвіщає, що зима буде суворою.

Випав іній 9 грудня – буде гарний урожай.

Північний вітер віщує морози.

Loading...