31 грудня – святителя Модеста

В останній день грудня церквою вшановується пам’ять святителя Модеста, який у народі вважається покровителем худоби.

У минулі часи цього дня відзначали чоловічі братчини (складчини) з пивом і м’ясом присвяченого святій тварині. Чим сильніші були морози, тим менше були можливі у майбутньому снігопади і заметілі. Погода цього дня вказує, якою буде погода в червні

Раніше селяни ввечері 31 грудня ворожили на погоду в наступному році. Ставили 12 коробочок з сіллю або брали 12 цибулин з 12-ма шарами. Видовбували ямку в цибулинах і насипали в них сіль. Кожна коробочка або цибулина – це місяць нового року. Вранці 1 січня дивилися: у якій коробочці сіль повністю розмокла – той місяць і буде дощовим.

31 грудня іменини святкують: Віра, Віктор, Вікторин, Володимир, Георгій, Гермоген (Ермоген), Еввиот, Єлизавета (Елисавета), Єрмил, Зоя, Іван (Іоанн), Ілля (Илия), Касторий, Кастул, Клавдій, Марко, Маркеллин, Мартін, Михайло, Модест, Мокей (Мокій), Микола, Никострат, Севастіан (Севастиан), Семен (Симеон), Сергій (Сергий), Симфориан, Софія, Сопрон (Софроний), Тивуртий, Транквиллин, Фаддей, Федір (Феодор), Флор (Фрол), Фока.

Loading...