26 грудня – святих Євгенія і Ореста

Святі мученики Євгеній, Орест, Євстратій, Авксентій і Мардарій постраждали за Христа у Вірменії в часи правління римського імператора Діоклетіана.


Одним із перших, хто постраждав був священик Аравійської церкви мученик Авксентій.

Мер міста Саталіона, на ім’я Євстратій, бачив стійкість, з якою християни терпіли тортури. Святий теж був таємним християнином і відкрито визнав себе віруючим у Христа. За це його жорстоко били, а потім спалили, а святого Авксентія після тривалого тюремного ув’язнення обезголовили.

Святого Мардарія, звичайного простолюдина-християнина повісили вниз головою.

Мученику Євгенію вирвали язик, відрубали руки і ноги, а потім і голову.

Орест був молодим воїном, також християнином. Коли стало відомо про його релігійні переконання, святого викликали на суд.

Ореста засудили до спалення на гарячій металевій решітці.

За народними прикметами, саме починаючи з 26 грудня, можна спостерігати за погодою протягом 12 днів, і кожен з цих днів буде показувати, яка погода буде в кожному місяці наступного року.

У народі говорили про те, що саме 26 грудня відьми збираються на посиденьки і радяться між собою про те, як схопити сонце і знищити його.

Не можна було сквернословити 26 грудня, оскільки відьма на голову прямо з неба впаде. Не залишали біля входу віник, бо прикмети свідчили, що нечисть його потягти могла для того, щоб використовувати для підняття снігових вихорів подорожнім.

Тому 26 грудня проводили різні обряди, щоб боротися з підступами злих духів.

Також казали, яка погода 26 грудня, таким і січень буде.

Loading...