16 грудня – іменини Федора

16 грудня Церква вшановує священомученика Феодора (Федора) Олександрійського.

Священномученик Феодор, єпископ Олександрійський, народився в Єгипті в Олександрії. Історичні записи не донесли до нас точних даних про час життя і подвиги святого єпископа Феодора, але Церква Христова у всі часи зберігала ім’я священномученика в своїх диптихах.

Полум’яний проповідник, сильний в слові і розбудові Церкви, єпископ Феодор викликав люту ненависть буйних олександрійських язичників, які не терпіли благовістя. Під час однієї його проповіді язичники оточили і захопили святителя. Він не опирався. Його били і знущалися над ним: поклали на главу його терновий вінець і зі сміхом водили по місту. Потім привели його до берега і кинули зі скелі в море. Але піднявся вітер – і хвилі винесли його неушкодженим на берег. Вражені язичники відвели святителя Феодора до правителя міста, який наказав піддати його жорстоким катуванням. Але ні слова, крім молитви до Господа, не почули мучителі від мужнього сповідника. Тоді святий мученик був відданий римським воїнам і страчений через усікновення мечем.

Народні прикмети на 16 грудня

У цей день користувалися приказкою «Мовчання – золото», оскільки 16 грудня відзначається і день Івана Молчальника. Вірили в прикмети про те, що той, хто буде небагатослівним у цей день, обов’язково зустріне свою удачу в найближчим часом.

Мало снігу – наступний рік буде неврожайним.

Сніг на талу землю лягає – чекай неврожаю.

Снігур 16 грудня цвірінькає під вікном – можна чекати відлиги.

Дрова тріщать в грубці – незабаром настануть морози.

Зірки «стрибають» – прикмети до того, що варто чекати холоднечі.

Loading...