11 грудня – святого Стефана

Святий преподобномученик і сповідник Стефан Новий народився в 715 році в Константинополі.

У цей час у Візантійській імперії пануючим стало вчення іконоборців. Ікони офіційно заборонялися, а християни, які зберігали їх і шанували – підлягали виселенню за межі держави.

Сім’я Стефана змушена була переховуватися. А сам юнак пішов жити до блаженного самітника Іоанна на гору святого Авксентія. Поступово там утворилася обитель, ігуменом якої став Стефан.

Одного разу імператору розповіли про монастир, про благочестя тамтешніх ченців, а головне – про відкрите шанування ікон. Імператор віддав наказ про арешт ігумена.

Стефана заслали на один з віддалених островів, але і там незабаром при ігумені утворилася громада вірних учнів.

Тоді Стефана посадили в темницю разом з іншими християнами, які залишалися відданими святим іконам.

Яким же був гнів імператора, коли він дізнався про те, що в’язні створили у в’язниці свій монастир і люди приходять до темниці з проханням помолитися про них.

Імператор боявся того, що народ зустріне протестами суд над праведником. Він підіслав до святого Стефана найманих вбивць.

За переказами на наступний день густа імла і буря обрушилися на Константинополь.

11 грудня – наші предки за цим днем передвіщали погоду на майбутнє літо: якщо сухо і холодно цього дня – на спекотне літо, а якщо день теплий — на холодне літо. Також звертали увагу на сніг: якщо він випав цієї ночі, то буде лежати, а якщо вдень — не затримається. У минулі часи була традиція 11 грудня слухати воду в криницях: якщо чути плескіт, значить і гроші будуть водитися.

Loading...